Vzdělávací programy do sborovny

 

Nabízíme možnost připravit podle potřeb vaší školy jednorázové vzdělávací akce pro celý kolektiv, případně kolektivy několika škol.

Akreditované semináře:

Osobnostně  sociální rozvoj pedagogů mateřských škol 16 hodin

Osobnostně sociální rozvoj pedagogů mateřských škol 40 hodin

Dále:

  • Komunikace s rodiči
  • Asertivní řešení konfliktů
  • Hranice a rituály ve výchově dětí
  • Psychická odolnost
  • Psychohygiena pro pedagogy MŠ a ZŠ
  • Jak zacházet se stresem
  • Time management

 

Na základě požadavků mateřské školy realizujeme přednášky pro rodiče na aktuální téma, například hranice a rituály ve výchově dětí, nebo rodina očima dítěte a další.

Téma, termín a čas vzdělávacího programu bude domluven podle požadavků a možností školy. Pokud nenaleznete v naší nabídce vzdělávací program, který by vyhovoval potřebám vaší školy, neváhejte nás kontaktovat na info@alkion.cz nebo na tel: 777 012 983.

 

 

Reference:

Již druhým rokem probíhají v naší mateřské škole „semináře na míru“, které se těší u paní učitelek velké oblibě. Velkou výhodu shledáváme zejména v tom, že si můžeme zvolit téma, které nás zajímá, či trápí a pozvat lektora, na kterého máme dobré reference nebo osobní zkušenost z jiných vzdělávacích akcí a netradiční formou získat nové poznatky, rady a doporučení v dané oblasti. Nedávno jsem oslovila vzdělávací centrum ALKION a Mgr. Květa Hrbková pro nás připravila seminář na téma Psychická odolnost a její dosažitelnost. Dozvěděly jsme se spousty zajímavých informací a využily prostory i pro nácvik relaxační techniky.

Seminář na míru má jinou podobu, než běžné vzdělávací semináře a proto se učitelky cítí ve svém prostředí uvolněně, mají daleko větší prostor pro diskuzi, možnost se zeptat na konkrétní problém a jeho řešení. Mgr. Hrbková má s tímto způsobem vzdělávání zkušenosti, proto se dokázala přizpůsobit, ale zároveň se držela daného tématu a předat nám zajímavé a cenné rady a informace.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Za kolektiv MŠ Šluknovská, Praha 9
Petra Jindráčková
ředitelka školy